Ciągnik rolniczy do 300 KM – co wybrać?

31 lipca 2023

Przy zakupie ciągnika rolniczego należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Wielkość areału, sposób użytkowania, wygoda pracy, bezpieczeństwo i moc pojazdu – to te najważniejsze. Najczęściej rolnicy decydują się na maszyny o mocy do 300 KM. Pozwalają one na bardziej dynamiczną jazdę. Dowiedz się, jaki ciągnik rolniczy wybrać o mocy do 300 KM.

Ciągniki rolnicze do 300 KM – dla kogo?

Wielu rolników zastanawia się, jaka moc ciągnika będzie optymalna. Przy dużych areałach do obrobienia warto zainwestować w maszyny z jednostkami napędowymi mającymi 250-300 KM. Choć są one zdecydowanie droższe niż mniej dynamiczne pojazdy, gwarantują wydajność i szybkość. Dzięki czemu obsianie czy nawiezienie dużej przestrzeni przebiega szybciej. Ponadto maszyny tej klasy mają nowoczesne wyposażenie i duży udźwig.

Steyr – doskonale ciągniki rolnicze do 300 KM

W ofercie Polboto Agrihandler znajdziesz maszyny od wielu renomowanych producentów. Rolnikom poszukującym ciągników o mocy do 300 KM szczególnie polecamy model Terrus CVT od Steyr. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na jedną spośród kilku wersji silnika o mocy znamionowej:

  • 250 KM,
  • 271 KM,
  • 300 KM.

Te ciągniki zapewniają szybki powrót z pola i charakteryzują się doskonałą sterownością. Oto lista atutów, które wyróżniają je na rynku.

Ekologiczny i nowoczesny silnik

Bez względu na to, o jakiej mocy wybierzesz jednostkę napędową, silniki Terrus CVT zaskakują niskim zużyciem paliwa i dynamiczną jazdą. Ponadto mniej obciążają środowisko naturalne dzięki zastosowaniu systemu oczyszczania spalin. Charakteryzują się także wydajnością i trwałością, przez co przeglądy można wykonywać nawet co 750 roboczogodzin!

Wysoki komfort jazdy

Ciągniki rolnicze Terrus CVT są chwalone przez operatorów za wysoki komfort jazdy. Przestronna kabina zapewnia doskonałą widoczność, a wnętrze jest niezwykle wygodne. Ponadto atutem tych maszyn jest nowoczesny układ kierowniczy, dzięki któremu jazda staje się czystą przyjemnością.

Bezpieczeństwo

W ciągnikach rolniczych Terrus CVT zastosowano opatentowany układ hamulców Steyr S-Brake. Pozwala on na efektywne hamowanie, co przekłada się na większe bezpieczeństwo dla operatora.

Wielofunkcyjność

Kolejnym atutem tych ciągników rolniczych jest wysoki udźwig przedniego układu zawieszenia, o wartości nawet 6016 kg. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie różnych rodzajów narzędzi, co zwiększa zakres zastosowania maszyny.

Ze względu na te zalety coraz więcej rolników decyduje się na zakup modelu Terrus CVT. To nowoczesne, trwałe i wydajne maszyny zapewniające efektywną i bezpieczną pracę.

Jakie inne ciągniki do 300 KM są dostępne?

Zastanawiasz się, jakie inne ciągniki rolnicze o mocy do 300 KM znajdziesz w Polboto Agrihandler? W ofercie są dostępne maszyny JCB i innych renomowanych marek. Jeśli wahasz się, który model najlepiej sprawdzi się u Ciebie, poproś o doradztwo. Chętnie przedstawimy zalety maszyn dostępnych w naszej ofercie i dopasujemy odpowiedni ciągnik rolniczy do potrzeb Twojego gospodarstwa rolnego.