Jakie roboty pracują w rolnictwie? Poznaj ofertę NAIO!

8 stycznia 2024

Nowoczesne rozwiązania są stosowane w wielu branżach, także w rolnictwie. Usprawniają one prace oraz sprawiają, że staje się ona wydajniejsza i efektywniejsza. To przekłada się z kolei na oszczędności. Dowiedz się, jakie innowacyjne roboty warto stosować w gospodarstwie rolnym. Poznaj niezawodne rozwiązania Naio, które zrewolucjonizują wykonywanie różnych zadań.

Robot Naio DINO – automatyczny sprzęt odchwaszczający

Robot Naio DINO to wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do odchwaszczania upraw. Sprawdza się przede wszystkim na dużych plantacjach. Jest to autonomiczny robot, który pracuje bez ingerencji człowieka nawet przez 10 godzin. Można go stosować na różnych rodzajach upraw. Jego wydajność to 4 hektarów dziennie. Porusza się on z prędkością do 4 km/h i jest zasilany w pełni elektrycznie. Ten robot jest idealnym rozwiązaniem dla hodowców warzyw, którym zależy na przyspieszeniu prac w gospodarstwie. Korzystanie z niego znacząco usprawnia odchwaszczanie pól.

Robot Naio OZ – uniwersalny sprzęt do każdego gospodarstwa

To kolejny nowoczesny autonomiczny robot przeznaczony do wykonywania różnych prac. W zależności od zamontowanego narzędzia może on:

  • bronować,
  • pielić,
  • wykonywać bruzdy,
  • odchwaszczać,
  • siać,
  • sadzić.

To tylko kilka z wielu funkcji, w które jest wyposażony ten robot. Napęd na 4 koła pozwala mu bez przeszkód pokonywać nierówności. Pracuje autonomicznie przez 8 godzin. Jego wydajność to 1 000 m2/h. Jest to sprzęt, który świetnie sprawdzi się w każdym gospodarstwie rolnym bez względu na jego specjalizację oraz rozmiary.

Robot Naio ORIO – niezastąpiony pomocnik w pracach uprawowych

Jest to wysokiej jakości robot przeznaczony do wykonywania różnych prac uprawowych. Sprawdzi się przede wszystkim w warzywnictwie, a także szkółkach owocowych oraz drzew ozdobnych. Regulowany rozstaw kół sprawia, że bez problemu zmieści się we wszystkich rzędach. Jest wyposażony w kamery, które zapewniają dokładne pielenie. Może pracować nieprzerwanie przez 10 godzin.

Robot Naio TED – sprzęt do pielęgnacji uprawy winogron

Ten w pełni autonomiczny robot jest przeznaczony do pielęgnowania upraw winogron. Kompas wykorzystujący innowacyjną nawigację GPS zapewnia precyzyjne pokonywanie ścieżek między roślinami. Równoległoboczny podnośnik z belką umożliwia zamocowanie różnych narzędzi. Ten robot może pracować autonomicznie do 10 godzin.

Popraw wydajność gospodarstwa rolnego dzięki nowoczesnym robotom

Stosowanie robotów w gospodarstwie przede wszystkim przekłada się na lepszą efektywność oraz wydajność. Automatyzacja prac zmniejsza koszty związane z prowadzeniem działalności. Innowacyjne rozwiązania są nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego gospodarstwa. Pozwalają na wykonywanie prac bez ingerencji człowieka, co znacząco je przyspiesza. Roboty sprawdzają się w gospodarstwach o różnych rozmiarach, ale ich właściwości docenią przede wszystkim właściciele największych pól, sadów czy winnic. Zadbaj o swoje uprawy i podnieś efektywność prac na polach, wybierając nowoczesne roboty Naio.