JCB w rolnictwie – dlaczego warto wybrać tę markę?

16 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój gospodarstw rolnych sprawia, że coraz częściej korzystają one z nowoczesnych maszyn rolniczych. Producenci takiego wyposażenia stawiają na innowacyjne technologie, co przekłada się na oszczędność czasu pracy w gospodarstwie przy jednoczesnym wzroście jakości produkcyjnej. Rolnicy chętnie stawiają na maszyny firmy JCB. Sprawdź, dlaczego warto wybrać tę markę.

JCB – oferta maszyn rolniczych

Przedsiębiorstwo J C Bamford Excavators Ltd. to jeden z liderów w swojej branży. Firma wyróżnia się szeroką ofertą maszyn budowlanych i rolniczych. Główną zaletą oferowanego przez producenta sprzętu jest zastosowanie w nim nowoczesnych technologii oraz sprawdzonych rozwiązań ułatwiających różnego rodzaju prace gospodarcze. Wśród najpopularniejszych i chętnie wybieranych maszyn wykorzystywanych w rolnictwie znajdują się m.in.:

  • ciągniki FASTRAC,
  • ładowarki kołowe,
  • ładowarki teleskopowe,
  • ładowarki przegubowo-teleskopowe.

Zależnie od zapotrzebowania klientów, firma oferuje szereg pojazdów o różnej wielkości i przeznaczeniu. Wśród rolników szczególnym zainteresowaniem cieszą się ładowarki, które są wykorzystywane w przypadku wielu prac w gospodarstwie.

Praktyczne zastosowanie maszyn rolniczych marki JCB

Ciągniki JCB FASTRAC są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów tego typu na rynku. Cechuje je wszechstronność wykorzystania i gwarancja komfortu pracy. Seria obejmuje kilka modeli, wśród których dużym zainteresowaniem cieszy się ciągnik FASTRAC 4160. Pojazd został wyposażony w silnik o mocy 145 KM, dzięki czemu zapewnia bardzo dobrą moc roboczą. Całkowity udźwig maszyny wynosi natomiast aż 4,2 tony. Ciągnik FASTRAC 8330 to najmocniejsza wersja maszyny z silnikiem 348 KM. Główny podnośnik montowany z tyłu ma udźwig nawet do 10 ton, natomiast ten montowany z przodu wytrzymuje obciążenie do 3,5 tony.

JCB ma w swojej ofercie również ładowarki kołowe. W ich przypadku kluczowe jest dopasowanie maszyny do wielkości gospodarstwa rolnego oraz wykonywanych prac. Model 403 AGRI to jedna z mniejszych maszyn. Na jej podnośniku można zamontować łyżkę lub specjalne chwytaki do podnoszenia np. bel z sianem. 457 AGRI to jeden z najmocniejszych modeli. Jest on przeznaczony do dużych gospodarstw. Pojemność łyżki zamontowanej na podnośniku to aż 3,5 m³.

Ładowarki standardowe i teleskopowe są niezastąpione w każdym gospodarstwie. Zależnie od zapotrzebowania można wybrać mniejsze modele tj. 538-60 AGRI lub większe maszyny jak np. TM420. Największą zaletą ładowarek niezależnie od ich rodzaju jest możliwość podnoszenia ciężkich ładunków, co ułatwia np. proces magazynowania beli z sianem lub worków z nawozami.

Dlaczego warto zainwestować w maszyny rolnicze JCB?

Nowoczesne maszyny rolnicze JCB dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ułatwiają prace w gospodarstwach rolnych. Wpływają także na poprawę ich efektywności. Mocne ciągniki umożliwiają podpięcie ciężkich ładunków, co wpływa na ich bezproblemowy i bezpieczny transport. Oferowane przez producenta ładowarki pozwalają na szybki załadunek i rozładunek naczep. Dodatkowo ładowarki teleskopowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przestrzeń manewrowa jest ograniczona. W ofercie Polboto Agrihandler znajdziesz różnorodne maszyny JCB. Wystarczy dopasować je do indywidualnych oczekiwań i gospodarstwa. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.