Ładowarka kołowa JCB TM 420S

5 kwietnia 2024

W Polboto Agrihandler, zawsze dążymy do oferowania naszym klientom najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie maszyn rolniczych. Dlatego z dumą prezentujemy ładowarkę kołową JCB TM 420S Agri od JCB. Ten model nie tylko wznosi poprzeczkę w kategorii mocy i wydajności, ale wyznacza zupełnie nowe standardy pracy w gospodarstwach hodowlanych.

Ładowarka kołowa – do codziennych obowiązków

Model JCB TM 420S Stage V wyposażony jest w sprawdzony silnik JCB Diesel MAX o pojemności 4,8 litra i mocy 173 KM (129 kW), co czyni go najpotężniejszą i najbardziej wydajną ładowarką w naszej ofercie. Z nową, 8-biegową przekładnią powershift z TorqueLock i znacznie zwiększoną widocznością, TM 420S Agri oferuje niezrównaną wydajność w swojej klasie.

Maszyna ta od podstaw zaprojektowana została do codziennej pracy.

 • Maksymalny udźwig: 4100 kg
 • Maksymalna wysokość podnoszenia: 5,45 m
 • Maksymalna moc silnika: 129 kW
 • Maksymalny zasięg: 3 m
 • Prędkość jazdy: 50 km/h

Zastosowanie ładowarki kołowej w gospodarstwie

Ładowarki, w tym ładowarki kołowe to maszyny, które wspierają całą gamę prac w gospodarstwie. Transport materiałów sypkich, transport palet i big bagów, pobór kiszonki trawy i kukurydzy, proces ścielenia, wsparcie pras serwisowych, narzędzie do prac na wysokości to tylko część z szerokiego zakresu prac.

JCB TM 420S Stage V wyróżnia się także nową kabiną Command Plus z jednoczęściową szybą przednią, która zdecydowanie ułatwia codzienne obowiązki.  Dzięki temu rozwiązniu widoczność do przodu jest lepsza o 13% względem poprzednich modeli, a przeszklona powierzchnia nad głową została powiększona o 52%.

Opcjonalnie kabinę można także wyposażyć w wycieraczkę na dachu, natomiast już w standardzie znajdują się większa tylna szyba i kamera cofania. Warto także zwrócić uwagę na nową kolumnę kierownicy z funkcją pamięci ustawienia, która umożliwia łatwy dostęp.

Ładowarki JCB – prosta wymiana osprzętu

Wartym podkreślenia jest fakt, że ładowarki serii TM wyposażone są w funkcję obniżania ciśnienia w układzie hydraulicznym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny, a także na końcu wysięgnika – rozwiązanie to bardzo ułatwia wymianę osprzętu.
JCB daje Ci także możliwość zaprogramowania zewnętrznego oświetlenia dookoła maszyny, które może wyłączyć się z opóźnieniem, abyś mógł bezpiecznie opuścić kabinę i wykonać niezbędne prace dookoła maszyny.

Ładowarka JCB – prędkość pracy

Dzięki 8-biegowej skrzyni biegów z blokadą momentu obrotowego, lepszemu utrzymywaniu ładunku i łatwej w użyciu hydraulice, JCB TM420S przenosi produktywność na wyższy poziom.

 • Większy zakres prędkości jazdy, teraz do 50 km/h.
 • System Auto Smoothride (SRS) poprawia utrzymanie ładunku.
 • Tłumienie końca wysięgnika podczas opuszczania, wysuwania i wsuwania.

Ładowarka kołowa – koszty eksploatacji

Model TM 420S został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności dzięki nowej skrzyni biegów i wielu innym innowacyjnym funkcjom oszczędzającym paliwo. Konstruktorzy zadbali jednak także o zoptymalizowane koszty utrzymania maszyny.

 • Nowa 8-biegowa skrzynia biegów Powershift z funkcją TorqueLock zapewniającą większą oszczędność paliwa.
 • Wentylator chłodzący silnik o zmiennej prędkości automatycznie dostosowuje się w celu maksymalizacji wydajności.
 • Układ hydrauliczny TM wykrywający obciążenie zużywa moc tylko na żądanie, oszczędzając paliwo.
 • Nowa funkcja automatycznego wyłączania silnika wyłącza silnik, gdy ten pozostaje na biegu jałowym.

Jak widzisz, ładowarka kołowa może okazać się niezbędnym narzędziem w Twojej codziennej pracy. Warto więc rozważyć wybór modelu od jednego z czołowych producentów.  W Polboto Agrihandler znajdziesz pełne spektrum maszyn JCB, dostosowane do Twoich potrzeb.