STEYR – opinie o austriackich ciągnikach

13 lipca 2023

STEYR to wywodząca się z Austrii firma zajmująca się produkcją ciągników rolniczych. Początki jej działalności sięgają 1947 roku, gdy na rynek została wypuszczona pierwsza maszyna – Type 180. Przez kolejne lata marka ta poszerzała swoje portfolio o nowe modele. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych systemów sprawiły, że ciągniki STEYR cieszą się dużą popularnością także współcześnie.

Najpopularniejsze ciągniki STEYR

Ciągniki marki STEYR to synonim niezawodności oraz najwyższej jakości. W ofercie tej firmy dostępnych jest aż dziesięć serii pojazdów:

  • TERRUS CVT,
  • ABSOLUT CVT,
  • IMPULS CVT,
  • PROFI,
  • PROFI CVT,
  • PROFI Classic,
  • EXPERT CVT,
  • MULTI,
  • KOMPAKT,
  • KOMPAKT S.

Warto przyjrzeć się im nieco bliżej i dowiedzieć się, czym się wyróżniają.

TERRUS CVT

To seria wyjątkowo mocnych ciągników przeznaczonych do najtrudniejszych zadań. Dostępne w niej maszyny są wyposażone w silniki o mocy 250, 271 lub 300 koni mechanicznych. Doskonale sprawdzają się one zarówno do prac polowych, jak i do transportu różnego rodzaju ładunków. Wyciszona kabina zapewnia operatorowi komfortową pracę.

ABSOLUT CVT

Jest to ciągnik z silnikiem o mocy 302 KM oraz idealnie cichym wnętrzem. Duże opony oraz najnowocześniejsze technologie wykonania to tylko kilka ważnych cech tego modelu. Sprawiają, że spełnia on wszelkie wymogi związane z wydajnością oraz komfortem.

IMPULS CVT

To kompaktowy ciągnik, który jest dostępny w trzech wersjach silnikowych o mocy od 150 do 180 KM. Doskonałą widoczność zapewnia panoramiczna kabina z czterema słupkami oraz dużymi przeszkleniami. Jest to maszyna, która doskonale sprawdzi się podczas wielu prac w gospodarstwie i nie tylko.

PROFI

Ta seria obejmuje aż 15 różnych modeli wyposażonych w silniki o mocy od 116 do 150 KM. Ciągniki te mają 8-stopniową przekładnię z 24 biegami do jazdy w przód oraz w tył. Podstawowa wersja Classic wyróżnia się funkcjonalnością oraz wszechstronnością. Ciągnik PROFI CVT jest wyposażony m.in. w przekładnię S-Control CVT oraz magistralę ISOBUS III, które zapewniają łatwą obsługę i komfortowe prowadzenie tej maszyny.

EXPERT CVT

Jest to model przypominający swoim wyglądem kultowe modele marki STEYR. Jest idealnym rozwiązaniem dla klientów poszukujących ciągnika o kompaktowych rozmiarach, wyróżniającego się wysoką efektywnością oraz komfortem. Doskonale zaprojektowane zawieszenie oraz świetnie wyposażona kabina sprawiają, że wykonywanie różnych prac tą maszyną jest prawdziwą przyjemnością.

MULTI

To bez wątpienia najbardziej wszechstronny model dostępny w ofercie firmy STEYR. Został on opracowany razem z austriackimi rolnikami. Dzięki temu jest to niezawodna maszyna, która zachwyca swoją stylistyką oraz bogatym wyposażeniem.

KOMPAKT

To lekkie i zwrotne ciągniki, które świetnie sprawdzą się w trakcie prac polowych. Są kompaktowe, a ich parametry można śmiało porównać do maszyn o większych gabarytach.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się ze specyfikacjami wszystkich ciągników STEYR w naszej ofercie. To doskonałe maszyny, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.