Szybki transport z pola? JCB Fastrac – najszybszy ciągnik na świecie

25 lipca 2023

Podczas pracy w polu ważne są niezawodność i szybkość. Dlatego coraz więcej rolników poszukuje maszyn pozwalających na efektywne wykonywanie czynności zbioru roślin i oprawiania ziemi. Dowiedz się, dlaczego wybór najszybszego ciągnika na świecie JCB Fastrac to dobre rozwiązanie.

JCB Fastrac– czym charakteryzuje się ten ciągnik?

Maszyny rolnicze JCB wyróżniają szybkość, niezawodność i komfort pracy.

Modele ciągników marki JCB z serii Fastrac charakteryzują się mocnymi silnikami, mogącymi rozwijać prędkości nawet do 80 km/h. W maszynach zastosowano wysokoprężne jednostki napędowe z sześcioma cylindrami. W zależności od preferencji można wybrać pojazd z napędem z tylnej osi przenoszonym hydraulicznie na przednią oś lub na cztery koła.

Wybór najszybszego ciągnika na świecie JCB Fastrac daje nie tylko możliwość rozwijania zadowalającej prędkości. Operator maszyny ma zapewnione bezpieczne warunki pracy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Co więcej – wnętrze pojazdu zostało stworzone z dbałością o detale. W efekcie użytkowanie ciągnika to czysta przyjemność.

Jaki model JCB Fastrac wybrać?

W ofercie Polboto Agrihandler można znaleźć różne maszyny marki JCB. Zastanawiasz się, który model z serii Fastrac najlepiej sprawdzi się u Ciebie? Sprawdź zatem, czym charakteryzują się poszczególne maszyny.

Model 4160

Ten ciągnik ma silnik o mocy 162 KM i momencie obrotowym o wartości 750 Nm. Taka jednostka napędowa umożliwia rozpędzenie maszyny do 60 km/h. Ponadto pojazd jest wyposażony w ABS i systemy zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy.

Model 4190

Zastosowano tu silnik o momencie obrotowym 850 Nm i maksymalnej mocy 192 KM. Dzięki temu ciągnik może się rozpędzić do maksymalnej prędkości 60 km/h. Pojazd ma bardzo niski promień skrętu, poniżej 10 m, przez co poruszanie się po nierównym terenie jest znacznie łatwiejsze. Nośność tylnego pokładu wynosi 4 T. W efekcie przewieziesz więcej nasion, nawozu i innych produktów.

Model 4220

Ten ciągnik ma jednostkę napędową o momencie obrotowym 950 Nm i mocy silnika 221 KM. Taki silnik pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 60 km/h. Pojazd został stworzony z myślą o użytkowaniu na trudnych terenach, ale doskonale radzi sobie również na asfaltowej drodze. Mocny silnik zapewnia szybką jazdę przy jednocześnie umiarkowanym zużyciu paliwa.

Model 8290

JCB Fastrac 8290 ma silnik o mocy 306 KM i momencie obrotowym 1210 Nm. Taka jednostka napędowa gwarantuje uzyskanie prędkości nawet do 70 km/h. Ciągnik ma doskonałą sterowność i dużą ładowność.

Model 8330

Model 8330 to ciągnik, który można rozpędzić nawet do 70 km/h. Jest wyposażony w wydajny silnik o mocy 348 K i momencie obrotowym 1440 Nm. Ta maszyna pozwala na szybki powrót z pola i efektywne wykonanie wszystkich zaplanowanych prac.

Ciągnik rolniczy JCB Fastrac – niezawodny i szybki

Ciągniki rolnicze JCB Fastrack to idealne maszyny dla osób poszukujących szybkości i wydajności. Pojazdy charakteryzują się wytrzymałością, a przy tym doskonale sprawdzają się nie tylko podczas jazdy z naczepą, ale również przy holowaniu. Wyróżnia je wysoki komfort pracy i zastosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Warto poznać je bliżej.