Traktor do 100 KM – poznaj ofertę Kioti

4 lipca 2022

Prowadzisz gospodarstwo i masz już dość używania starego ciągnika, który powoduje, że praca z miesiąca na miesiąc wymaga większych nakładów finansowych? Myślisz nad zakupem nowego, kompaktowego pojazdu, który sprawdzi się w codziennej pracy w polu, ale także nada się do zadań wymagających większych źródeł mocy? Poznaj więc traktory do 100 KM z oferty Kioti.

Traktory do 100 KM – małe wymiary, duża moc

Rynek silników ciągników rolniczych w ostatnich latach bardzo się rozwinął, szczególnie w zakresie zwiększenia wydajności i ograniczenia emisji gazów zanieczyszczających powietrze. Istnieje kilka technologii i zmian wprowadzanych przez producentów w celu dostosowania motoru do każdej sytuacji roboczej i zmniejszenia emisji spalin. Poza tym coraz większą wagę przykłada się do zmniejszania wymiarów maszyny, przy zachowaniu odpowiednio wysokiej mocy silnika.

O traktorach do 100 KM wiadomo, że są stosowane we wszystkich rodzajach działalności rolniczej ze względu na ich wszechstronność. Zwykle są to kompaktowe urządzenia wykorzystywane do prac takich jak: sadownictwo, gospodarstwa rolne, uprawy i plantacje. Wiele modeli o mocy do 100 KM, nadal jest wyposażonych w silniki mechaniczne, które są proste, ale bardzo wydajne. Jednak występują też wersje z elektronicznymi, nowoczesnymi i inteligentnymi napędami.

Traktory z tej kategorii dzięki kompaktowej budowie są bardzo wszechstronne i wydajne, zarówno pod względem części zamiennych, jak i zużycia paliwa. Dodatkowo można zamontować do nich specjalistyczny osprzęt, więc stają się uniwersalną maszyną do różnych prac.

Oferta traktorów do 100 KM od Kioti

W kategorii traktorów do 100 KM na szczególną uwagę zasługują te od marki Kioti. Mowa tu przede wszystkim o ciągnikach z serii:

  • CK – wytrzymałe i kompaktowe maszyny o wysokich osiągach. Mają moc 24,5-50 KM, płynnie się prowadzą i wyposażone zostały w ekologiczny silnik diesel Stage V. Traktor ma joystick do hydrauliki przedniej, przekładnię mechaniczną lub hydrostatyczną oraz niezależny włącznik WOM i WOM automatyczne.
  • DK – uznawane za przedstawicieli znakomitej wydajności w przystępnej cenie. To seria wysokowydajnych i kompaktowych traktorów, w których zamontowano silniki o mocy 45-58 KM. Takie parametry pozwalają na płynną pracę. Traktor został wyposażony w podwójny pedał HST, tempomat WOM oraz łatwy system sterowania.
  • RX – określana spełnieniem wszystkich oczekiwań rolników. Tak naprawdę to wysokowydajna maszyna z silnikiem od 66 do 73 KM, która charakteryzuje się luksusowym wyglądem i wyposażeniem. Dzięki największemu udźwigowi w swojej klasie można wykonywać nią wszystkie zadania i to bez zbędnego wysiłku.
  • PX – mimo że w tej serii znalazły się maszyny powyżej 100 KM, dostępne są także traktory z silnikami do tych parametrów. Z takiego ciągnika z pewnością skorzystają właściciele dużych obszarów rolnych lub gospodarstwa komercyjne. Model wyposażony jest w automatyczny WOM oraz przekładnię power shuttle.

Jak widać oferta traktorów do 100 KM od Kioti jest naprawdę bogata. Warto z niej skorzystać, tym bardziej że producent rozszerzył ochronę gwarancyjną do 5 lat na wszystkie ciągniki.